Hale stalowe

Jesteśmy firmą dla której solidne, funkcjonalne i nowoczesne konstrukcje stalowe to główny cel działania.
Nasze wykonania to gwarancja rewelacyjnych efektów, bowiem bazujemy na dopracowanych co do każdego detalu planach na konstrukcje stalowe, a dodatkowo nasze koncepcje są w pełni przemyślane i pozwalają stworzyć najlepsze rozwiązania dla naszych klientów. Konstrukcje stalowe wykonane przez nas łączą nie tylko funkcjonalność, ale prezentują się estetycznie oraz tworzone są z dbałością o każdy szczegół przez co ich wykonanie jest ekonomiczne.

Naszym klientom oferujemy dwa rodzaje konstrukcji stalowych, mianowicie hale blachownicowe oraz hale kratownicowe, z których każda spełnia różnorodne wymagania. Budujemy wedle wytycznych naszych klientów, a wśród opcji jakie są dostępne możemy wymienić między innymi hale z przeznaczeniem na magazyny, produkcję, dla przemysłu, dla logistyki, na potrzeby handlowe, usługowe, w tym także sortownie, chłodnie i im podobne. Nasz zespół jest kompetentny i bazuje na bogatym doświadczeniu i umiejętnościach.

HALE BLACHOWNICOWE
Budowa hal tego typu oparta jest na blachownicach. Wykonane są one z elementów spawanych o pełnych przekrojach dwuteowych, których wymiary dostosowane są do rozpiętości, rozstawów oraz obciążeń budynku. Konstrukcje stalowe blachownicowe charakteryzują się połączeniami montażowymi o wysokiej wytrzymałości i często wykorzystywane są jako hale przemysłowe.
 

Główna konstrukcja, na której oparta jest budowa hal blachownicowych, to najczęściej poprzeczne ramy nośne. Wykonane są one w postaci blachownic spawanych o pełnych przekrojach dwuteowych. Projektowanie hal tego typu obejmuje wskazanie odpowiednich gabarytów ram – wymiary i kształt dostosowane są do rozpiętości, rozstawów oraz obciążeń budynku

Stosowane materiały obejmują wszystkie typowe stale konstrukcyjne, z których powstają hale stalowe oraz hale przemysłowe.

Budowa hal stalowych blachownicowych opiera się między innymi na niezwykle solidnych połączeniach, które wykonywane są za pomocą śrub wysokiej wytrzymałości.

Elementy malowane konstrukcji stalowej czyszczone są poprzez śrutowanie lub piaskowanie do klasy czystości SA 2,5. Następnie konstrukcje stalowe zabezpieczane są antykorozyjnie odpowiednim  zestawem malarskim zapewniającym odpowiednią grubość suchej powłoki (nie mniej niż 120µm). Kolorystyka stosowanych farb oparta jest na systemie RAL. Na zamówienie wykonane może być również zabezpieczenie antykorozyjne wszystkich elementów konstrukcji poprzez cynkowanie.

Konstrukcja główna wykonana w postaci ram blachownicowych ze zmienną wysokością środnika.

Płatwie dachowe i rygle ścienne wykonane z zimnogiętych ocynkowanych
profili typu Z i C.

Obramowania bram, drzwi i okien wykonane z zimnogiętych ocynkowanych profili
typu C lub zamkniętych profili rurowych.

Stężenia ścienne i dachowe typu X wykonane z prętów okrągłych o
średnicach 12-30 mm.

HALE KRATOWNICOWE

Budowa hal stalowych może opierać się również na kratowych ryglach. Konstrukcja rygli kratowych, które wykorzystują hale stalowe kratownicowe, wykonana jest w postaci ram stalowych z ryglem kratowym, z poziomym pasem dolnym, spawana oraz łączona na montażu za pomocą połączeń śrubowych niezwykle odpornych na przeciążenia. Projektowanie hal kratownicowych musi więc brać pod uwagę wszystkie techniczne właściwości rygli tego typu.

Główna konstrukcja, najczęściej poprzeczne ramy nośne, wykonana jest w postaci ram stalowych z ryglem kratowym, z poziomym pasem dolnym. Konstrukcja rygli kratowych – segmentowa, najczęściej spawana, łączona na montażu ze sobą oraz do pełnościennych słupów dwuteowych za pomocą połączeń śrubowych.

Stosowane materiały obejmują wszystkie typowe stale konstrukcyjne.

Połączenia montażowe wykonywane są za pomocą śrub wysokiej wytrzymałości.

Główna konstrukcja, najczęściej poprzeczne ramy nośne, wykonana jest w postaci blachownic spawanych o pełnych przekrojach dwuteowych. Gabaryty ram – wymiary i kształt dostosowane są do rozpiętości, rozstawów oraz obciążeń budynku.

Elementy malowane konstrukcji stalowej czyszczone są poprzez śrutowanie lub piaskowanie do klasy czystości SA 2,5. Następnie konstrukcje stalowe zabezpieczane są antykorozyjnie odpowiednim  zestawem malarskim zapewniającym odpowiednią grubość suchej powłoki (nie mniej niż 120µm). Kolorystyka stosowanych farb oparta jest na systemie RAL. Na zamówienie wykonane może być również zabezpieczenie antykorozyjne wszystkich elementów konstrukcji poprzez cynkowanie.

Konstrukcja główna wykonana w postaci ram z ryglem kratowym.

Płatwie dachowe i rygle ścienne wykonane z zimnogiętych ocynkowanych profili typu Z i C

Obramowania bram, drzwi i okien wykonane z zimnogiętych ocynkowanych profili
typu C lub zamkniętych profili rurowych.

Stężenia ścienne i dachowe typu X wykonane z prętów okrągłych o
średnicach 12-30 mm.